Jak stworzyć prywatny profil na Facebooku

Jak stworzyć prywatny profil na Facebooku

Niezależnie od tego, czy szukasz nowego znajomego na Facebooku, chcesz zachować prywatność swoich treści w mediach społecznościowych, czy musisz zachować prywatność swojego profilu ze względów bezpieczeństwa, masz wiele możliwości. Ustawienia prywatności na Facebooku pozwalają ograniczyć, jakie informacje udostępniasz i ile osób może je zobaczyć. Możesz również ukryć swoje zdjęcia profilowe przed osobami niebędącymi Twoimi przyjaciółmi i edytować swoje wcześniejsze posty, aby upewnić się, że nikt ich nie zobaczy.

Aby uzyskać bardziej dogłębne spojrzenie na opcje prywatności Facebooka, możesz sprawdzić Facebook’s Privacy Shortcuts, który jest dostępny w menu Ustawienia. W skrócie, będziesz mógł zobaczyć szybki podział najważniejszych ustawień prywatności. Aby uzyskać dostęp do narzędzi prywatności, przejdź do Ustawień i kliknij na zakładkę Prywatność. To przeniesie Cię do strony z czterema opcjami. Możesz wybrać, które kategorie mają pozostać prywatne, które posty ukryć i z którymi przyjaciółmi się podzielić. Możesz również kontrolować, czy wyszukiwarki mogą linkować do Twojego profilu i Osi czasu.

Możesz również zdecydować, aby Facebook powiadamiał Cię, gdy Twoi znajomi wykonują wyszukiwanie w serwisie społecznościowym. W sekcji “Jak ludzie znajdują i kontaktują się z Tobą” w ustawieniach prywatności, możesz przełączać się między ograniczeniem wyszukiwań do znajomych i rodziny a zezwoleniem wyszukiwarkom na łączenie się z Twoim profilem. Możesz również wybrać ograniczenie liczby znajomych, którzy mogą złożyć prośbę o dodanie do Twojego profilu.

Menu prywatności na Facebooku znajduje się w lewej kolumnie menu ustawień. Najlepszą rzeczą w menu jest to, że można wybrać, aby te same ustawienia dla swoich przyjaciół, rodziny i innych użytkowników. Możesz także przełączać się między najbardziej podstawowymi ustawieniami prywatności a bardziej zaawansowanymi ustawieniami prywatności. Możesz również wyłączyć funkcje prywatności, których nie chcesz. Możesz również dezaktywować swoje konto, jeśli skończyłeś z Facebookiem.

Narzędzia prywatności w Facebooku są łatwe do zrozumienia i możesz zarządzać wszystkimi po kolei. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że możesz uczynić swój profil tak prywatnym, jak tylko chcesz. Można nawet wybrać, aby nie mieć swoje zdjęcia, historie i posty pojawiają się w wynikach wyszukiwania. To zapewni, że będziesz się pojawiać tylko w wyszukiwaniach, w których chcesz się pojawiać i tylko na stronach, na których chcesz się pojawiać.

Możesz również sprawdzić opcję “Pokaż swój profil” na górze strony. To przeniesie Cię do nowej strony, gdzie możesz zobaczyć swój profil i różne opcje prywatności, które są dla Ciebie dostępne. Najlepszą rzeczą w tej opcji jest to, że możesz wybrać, aby Twój profil był prywatny, publiczny lub oba. Jest to świetna opcja, jeśli nie jesteś zbyt chętny do podejmowania profilu Facebook dostępne dla świata.

Wreszcie, menu Facebook Timeline i Tagging zapewnia inny sposób, aby Twoja strona na Facebooku bardziej prywatne. Możesz kontrolować, które posty zamieszczasz, czy chcesz publikować historie, czy nie, i czy twoje posty są oznaczone.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *