Jak zrobić misia z modeliny

Jak zrobić misia z modeliny

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z odbierzporadnik.pl

Tworzenie misia z modeliny nie jest nauką o rakietach. Jeśli masz kilka wolnych minut, na pewno okaże się, że jest to przyjemne i satysfakcjonujące doświadczenie. Efektem końcowym może być ciekawy przedmiot do rozmowy lub po prostu fajna dekoracja na biurko. Z odpowiednimi materiałami możesz nawet zrobić funkcjonalne kolczyki z misiem lub spinkę do kołnierza z misia z gliny polimerowej.

Najlepszym sposobem na zrobienie tego jest rozpoczęcie od solidnej armatury. Możesz użyć kawałka folii aluminiowej i drutu, aby stworzyć solidną konstrukcję, która oszczędzi Ci kłopotów z pieczeniem i rozbieraniem Twojego dzieła. Aby złożyć misia, będziesz chciał zrobić popiersie i dwa stożki na nogi. Aby mieć pewność, że Twoje dzieło zachowa kształt swojego rodzica, musisz użyć gumowego narzędzia do przesuwania i mieszania gliny w trakcie pracy. Aby uzyskać najlepszy efekt, należy złożyć swoje dzieło w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym miejscu.

Kiedy skończysz pracę z misiem, będziesz chciał jak najlepiej wykorzystać swoje nowo nabyte umiejętności. Na przykład, możesz dodać super klej do swojej kreacji, aby zrobić urocze kolczyki dla misia, a nawet stworzyć glinianą spinkę do obroży misia. Możesz nawet odmienić swoje dzieło, dodając do niego kolorową glinę. Po wykonaniu zadania będziesz mieć małego misia, który dotrzyma Ci towarzystwa przez zimowe miesiące. W zależności od wielkości Twojego dzieła, będziesz musiał piec je w temperaturze minimum 275 stopni Celsjusza (130 stopni Celsjusza) przez 15 minut, aby glina osiągnęła bezpieczną temperaturę. Alternatywnie, można zrobić swoje dzieło na kuchence, ale to nie jest zalecane, jeśli nie jesteś ekspertem gliny. Możesz również spróbować użyć piekarnika, aby upiec swoją kreację. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie swojej kreacji na powierzchni odpornej na działanie piekarnika. Możesz wypróbować szklaną powierzchnię, ale prawdopodobnie zajmie to więcej czasu, aby się nagrzać.

Miś może być zbyt mały jak na Twoje potrzeby, ale to nie znaczy, że nie możesz zrobić własnego zabawnego i funkcjonalnego misia. Najważniejszą częścią jest rozpoczęcie z planem, ponieważ zapewni to, że skończysz z szczęśliwym i zdrowym stworzeniem. Nie chcesz przecież wyrzucić swojego nowego dzieła do kosza na śmieci. Aby Twoje dzieło nie zgniło, pamiętaj, aby przed włożeniem do piekarnika przykryć je kawałkiem papieru tłuszczowego. Dobrym pomysłem jest użycie najwyższej jakości gliny, na jaką Cię stać, ponieważ zapewni to trwałość Twojego dzieła na długie lata.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *