Jak zrobić multikonto na YouTube

Jak zrobić multikonto na YouTube

Zarządzanie wieloma kontami w serwisie YouTube może być bolesne. Możesz rozłożyć swoją publiczność zbyt cienko. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które mogą ułatwić zarządzanie wieloma kontami YouTube. Jedną z opcji jest stworzenie wielu kanałów YouTube przy użyciu jednego konta e-mail. Pozwala to na dotarcie do różnych odbiorców bez konieczności tworzenia nowych kont. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które są ekspertami w kilku niszach.

Inną opcją jest założenie osobnego konta dla każdego kanału YouTube. W ten sposób możesz utrzymać swoje treści zorganizowane. Możesz dodać różne ikony kanałów do każdego konta, dzięki czemu widzowie łatwo odróżnią, który kanał jest twój. Pomaga to w tworzeniu tożsamości marki i budowaniu świadomości marki.

Używanie dedykowanego konta Google dla swojego kanału jest również zalecane, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo. Możesz również użyć tego konta, aby udostępnić swoje treści innym osobom. Ważne jest również, aby pamiętać, że nie można używać swojego kanału YouTube do dokonywania zakupów.

Jeśli masz więcej niż jedno konto YouTube, możesz przełączać się między nimi za pomocą przełącznika kanałów. Możesz kliknąć łącze przełącznika w menu ustawień. Możesz również zadzwonić do YouTube, aby zweryfikować swój kanał. Powinieneś także dodać własne zdjęcia użytkownika do każdego konta. Możesz również zmienić nazwę swojego konta i dodać bardziej opisowy opis.

Tworzenie kanału YouTube jest proste. Możesz utworzyć nowy kanał, korzystając z istniejącego konta Google. Konto będzie powiązane z Twoim adresem e-mail, więc musisz się upewnić, że masz konto Google odpowiadające Twojemu imieniu.

Możesz również utworzyć nowy kanał na YouTube, korzystając z konta Gmail. Możesz użyć tego typu konta, jeśli tworzysz konto biznesowe. Możliwe jest również założenie konta wielokanałowego przy użyciu konta Google. Możesz dodać wielu użytkowników do swojego konta, aby zarządzać swoimi kanałami.

Do swojego kanału możesz również dodać menedżerów, którzy pomogą Ci zarządzać Twoimi filmami i innymi treściami. Menedżerowie na Twoim kanale mogą przesyłać posty, usuwać komentarze i sprawdzać analitykę. Mogą również odpowiadać na wiadomości. Jeśli chcesz dodać menedżera, możesz wybrać jedno z istniejących kont lub utworzyć nowe. Możesz również przenieść swoje konto menedżera na inny e-mail. Jednak menedżerowie na twoim koncie nie mają dostępu do twojego kanału YouTube. Możesz również usunąć komentarze ze swojego kanału.

Tworzenie markowego kanału YouTube to świetna opcja, jeśli chcesz założyć kanał w celu sprzedaży produktów lub usług. Ten typ konta jest podobny do strony marki na Facebooku. Właściciele konta markowego mają dostęp do wszystkiego na koncie, w tym do dokonywania zakupów i usuwania kanałów YouTube.

Jednak musisz być właścicielem konta marki. Oznacza to, że jesteś twórcą konta i osobą odpowiedzialną za nie. Jeśli zdecydujesz się na zmianę właściciela, będziesz musiał przejść na inny e-mail.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *