Jak zrobić napar z podbiału

Jak zrobić napar z podbiału

Tradycyjnie, liście i kwiaty podbiału były stosowane w leczeniu zaburzeń oddechowych. Pierwotnie terapeuci zalecali palenie suszonych liści w celu leczenia kaszlu i objawów rozedmy płuc. Unoszący się dym ma właściwości antybakteryjne, przeciwskurczowe i demulgujące. Z liści podbiału sporządzono opatentowane mieszanki herbaciane. Mieszanki te były stosowane w leczeniu problemów oddechowych i zapalenia oskrzeli.

Liście podbiału są również używane jako okłady do zastosowań miejscowych. Spożywa się je również w postaci naparu. Kwiaty podbiału to pyszny i kojący sposób na choroby układu oddechowego, takie jak zapalenie oskrzeli. Mogą być spożywane na surowo lub gotowane. W miesiącach letnich podbiał jest dobrym dodatkiem do sałatek.

Podbiał jest członkiem rodziny Asteraceae. Występuje w wilgotnych, skalistych miejscach. Rośliny mają mięsiste, wełniste liście. Kwiaty są złoto-żółte. Roślina dorasta do ośmiu cali wysokości, gdy pojawiają się liście.

Coltsfoot jest bardzo powszechną rośliną w Stanach Zjednoczonych. Istnieje kilka odmian, w tym Western Coltsfoot, który jest powszechnie znany jako Butterbur. Coltsfoot występuje również w południowej Kanadzie. Popularny środek ziołowy, Coltsfoot jest stosowany w przypadku kaszlu, zapalenia krtani i innych schorzeń układu oddechowego. Zioło to jest również stosowane w kroplach na kaszel. Podbiał nie jest zalecany dla kobiet w ciąży i matek karmiących. Stwierdzono, że podbiał może powodować działania niepożądane u niektórych osób. Jeśli rozważasz stosowanie podbiału, powinieneś omówić to zioło ze swoim lekarzem.

Suszone liście podbiału są często używane w mieszankach do palenia. Są one również stosowane w tytoniu ziołowym. Podbiał jest powszechnie stosowany w leczeniu problemów z oddychaniem i zapaleniem oskrzeli w Europie. Liście są również używane do robienia herbaty, która jest używana do leczenia kaszlu. Alternatywnie, można pić herbatę. Filiżanka tej herbaty jest skuteczna na przeziębienia i kaszel. W zależności od wieku i wagi osoby, dawka może być dostosowana. Podbiał jest środkiem rozkurczowym i wykrztuśnym, dzięki czemu jest skuteczny w przypadku kaszlu. Posiada również właściwości neuroprotekcyjne, dzięki czemu jest skuteczny w leczeniu chorób układu oddechowego. Podbiał jest również stosowany w leczeniu hyperhidrozy, czyli nadmiernej potliwości.

Podbiał jest również dobrym środkiem dla dzieci, które mają uporczywy kaszel. Dzieciom należy podawać zioło w dawce odpowiedniej do ich wieku. Roślina nie jest bezpieczna dla matek karmiących, ale dzieci, które są w stanie przyjmować krople na kaszel, mogą być leczone podbiałem. Aby przygotować herbatę, gotuj liście w jednej kwarcie (1 litr) wody przez dziesięć minut. Jeśli płyn jest bardzo rzadki, można dodać skrobię lub mąkę, aby go zagęścić. Gotowy napar należy przefiltrować.

Podbiał ma wiele tradycyjnych zastosowań i jest wspierany przez nowoczesne badania farmakologiczne. W Europie podbiał jest stosowany w leczeniu zapalenia oskrzeli, kokluszu i kataru. Zioło to jest również popularne w leczeniu astmy, kaszlu i rozedmy płuc. Z liści sporządza się również eliksir. Najlepiej sporządzić go z dwóch trzecich gotowej nalewki i jednej trzeciej miodu.

Liście podbiału są bardzo kojącym i uspokajającym ziołem, które może być stosowane w leczeniu problemów z układem oddechowym. Stosuje się je w opatentowanych mieszankach herbacianych na schorzenia układu oddechowego. Liście można również faszerować mięsem lub posiekaną cebulą. Można również przygotować herbatkę z podbiału z mięsem mielonym. Mięso mielone można też wymieszać z bułką tartą i żółtkami jaj.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *