Jak zrobić model silnika elektrycznego

Jak zrobić model silnika elektrycznego

Używając prostych magnesów i drutu, możesz zbudować model silnika elektrycznego. Jest to świetny sposób na zrozumienie ich działania, a obserwowanie, jak się kręcą, daje wiele radości!

Silnik zaczyna się od utworzenia zamkniętego obwodu, w którym drut i metal tworzą pole magnetyczne. Pole magnetyczne oddziałuje następnie ze stałym polem magnetycznym, które składa się z biegunów północnego i południowego. Magnesy następnie odpychają się i przyciągają, co tworzy siłę, która ciągnie i popycha cewkę. Komutator to część silnika, która utrzymuje go w ruchu w jednym kierunku. Jest to niewielki kawałek miedzi, umieszczony z przodu osi. Jest tam, aby odwrócić prąd, gdy cewka obraca się w połowie drogi.

Aby zbudować prosty silnik, będziesz potrzebował dwóch magnesów, które “rozmawiają”. Jeden to magnes stały, a drugi to elektromagnes. Będziesz też potrzebował małego magnesu, który będzie wyśrodkowany pod cewką. Następnie będziesz musiał zwinąć swój drut w schludny i prosty sposób.

Gdy już skręcisz swój drut w pętlę, będziesz chciał się upewnić, że masz około jednego cala odsłoniętego drutu po każdej stronie pętli. Jest to ważne, ponieważ musisz być w stanie obracać cewkę swobodnie, aby to zrobić. Jeśli masz problemy z kręceniem cewki, spróbuj użyć innego magnesu lub innej cewki. Możesz również spróbować użyć innego zestawu przewodów lub połączeń. Jeśli popełnisz błąd, nie martw się, będziesz w stanie go naprawić.

Następnie umieść pętle agrafki w odległości około jednego cala od siebie. Pętle te utrzymują armaturę na miejscu i umożliwiają przepływ prądu z baterii do armatury. Możesz również użyć taśmy elektrycznej, aby utrzymać cewkę w miejscu. Jeśli zdecydujesz się użyć taśmy, upewnij się, że pętle są skierowane w tym samym kierunku. Możesz również użyć modeliny, aby pokryć ostre końce igły. Dzięki temu nie będzie się ona zwijać.

Następnie upewnij się, że masz jeden koniec drutu przewleczony przez duże oko igły. Możesz chcieć przykryć ostre końce małymi kulkami z modeliny, aby zapobiec ich zwijaniu się. Możesz również dodać mały kołek do ramy silnika, aby pomóc ustabilizować go. Jeśli masz cewkę zasilaną bateriami, możesz pominąć ten krok.

Po zakończeniu formowania cewki, umieść ją na kartce papieru. Powinna ona wyglądać jak pętla z długim ramieniem. Będziesz też chciał się upewnić, że kręci się w pożądanym przez Ciebie kierunku. Jeśli masz problemy z kręceniem cewki, spróbuj umieścić na niej mały magnes, aby pomóc.

Możesz również spróbować dodać nowy zestaw przewodów lub inny magnes. Po zakończeniu tworzenia silnika, musisz rozwiązać wszelkie problemy i upewnić się, że połączenia są prawidłowe.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *