Jak zrobić nadruk na kurtce

Jak zrobić nadruk na kurtce

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z twojediy.com.pl

Posiadanie nadruku na kurtce jest fajnym sposobem na personalizację odzieży. Jednak nadruk na kurtce może być również bólem, jeśli nie jesteś ostrożny. Musisz użyć odpowiedniego sprzętu i podjąć odpowiednie kroki, aby uzyskać jak najwięcej z tego procesu. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, są dwa krótkie filmy na YouTube, które pozwolą Ci zacząć.

Użycie małego zacisku sprężynowego lub niedrogiego elementu ze sklepu z narzędziami to świetny sposób na przytrzymanie kurtki. Dobrej jakości ściągaczka sprawi, że praca pójdzie gładko. Powinieneś również upewnić się, że dostaniesz taką, która ma ostrą krawędź. Jeśli nie masz takiej pod ręką, konieczne może być zastosowanie rękawicy lateksowej, aby zapobiec zabrudzeniu skóry.

Chociaż możliwe jest wykonanie nadruku na kurtce za pomocą ściągaczki, nie zawsze jest to łatwe. Być może trzeba będzie użyć techniki zwanej drukiem “on-contact”, w której sito jest umieszczane na kurtce. Technika ta może być trudna w przypadku kurtek z grubym podszyciem, ale warto podjąć dodatkowy wysiłek, aby uzyskać czysty, wysokiej jakości obraz.

Właściwy system farbowy jest ważny dla stworzenia najlepszego wydruku. Będziesz chciał przetestować system, aby upewnić się, że działa dobrze. Jeśli używasz niewłaściwego systemu atramentu, może być konieczne kilkukrotne przejście przez to samo miejsce, aby uzyskać wysokiej jakości obraz. Ważne jest również, aby wybrać wysokiej jakości, grubą tkaninę nylonową. Pomoże to wytrzymać temperatury do 375 stopni Fahrenheita. Warto również zwrócić uwagę na system Digital HeatFX. To pomoże Ci drukować wysokiej jakości obrazy na nylonie.

Aby wykonać nadruk na kurtce, który rzeczywiście działa, będziesz chciał użyć wysokiej jakości ściągaczki. Najlepsza jest średnia ściągaczka z ostrą krawędzią. Pociągnięcie powinno być powolne i równomierne, aby uniknąć efektu smużenia. Jeśli używasz kurtki z podszewką, upewnij się, że wykonasz próbę, aby upewnić się, że atrament nie rozmazuje się, gdy ją podnosisz.

Dobrym sposobem na uzyskanie jak największych korzyści z procesu jest wybranie odpowiedniego rozmiaru dla swojej tkaniny. Mały rozmiar oczek jest najlepszy dla lekkiego materiału, podczas gdy większy rozmiar oczek jest bardziej odpowiedni dla cięższych materiałów. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest użyć rozmiaru oczka, które ma 125 cm lub więcej długości. Będziesz także chciał się upewnić, że używasz odpowiedniego systemu atramentowego dla swojej tkaniny. Jeśli używasz systemu atramentowego, który nie jest dobrze dopasowany, możesz doświadczyć pewnych krwawień i smug.

Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy znalazłeś najlepszy atrament dla swojej kurtki, jest wykonanie wydruku testowego. Jeśli atrament rozmazuje się i krwawi, będziesz musiał powtórzyć to samo miejsce kilka razy, zanim uzyskasz czysty, wysokiej jakości obraz. Będziesz także chciał przetestować metodę print-by-wire, aby sprawdzić, czy rzeczywiście działa. Używając tej metody, będziesz miał dobre wyobrażenie o tym, jak długo potrwa schnięcie tuszu i jak będzie wyglądał kolor.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *