Jak zrobić nalewkę ze spirytusu

Jak zrobić nalewkę ze spirytusu

Użycie alkoholu do zrobienia nalewki jest stosunkowo prostym zadaniem. Jest to również niedrogi sposób na wydobycie korzystnych właściwości ziół, których używasz. Należy jednak pamiętać, że niektóre składniki roślinne lepiej rozpuszczą się w wodzie niż w alkoholu.

Aby wydobyć z rośliny najwięcej korzystnych składników, ważne jest, aby użyć wysokoprocentowego alkoholu. Zawartość alkoholu powinna obejmować cały materiał roślinny. Nazywa się to “garnirowaniem” i zwiększy siłę działania Twojej nalewki.

Podczas robienia nalewki możesz wybrać alkohol, ocet, glicerynę lub alkohol zbożowy. Zaleca się, aby używać alkoholu o mocy co najmniej 80 proof. Jednak może się okazać, że alkohol o niższej mocy działa lepiej. Zależy to od rodzaju rośliny, której używasz. Na przykład, zioła z żywicami lub terpenami będą musiały być odcedzone i rozcieńczone alkoholem o wysokiej mocy.

Metoda ludowa polega na użyciu szerokiego słoika do konserw i kilku ziół, aby zrobić nalewkę. Do określenia dokładnej zawartości alkoholu potrzebna jest waga. Można też użyć papierowej torebki na kanapki. Najlepiej jednak użyć standardowego metalowego słoika do konserw z pokrywką. Dzięki temu butelka będzie odpowiednio uszczelniona podczas procesu ekstrakcji.

Aby zrobić najlepszą nalewkę, musisz przestrzegać kilku prostych wskazówek. Zapewni to, że uzyskasz najbardziej korzystne składniki z ziół, których używasz. Będziesz także chciał przechowywać swoją nalewkę w chłodnym, ciemnym miejscu. Zapobiegnie to utlenianiu i pozwoli ziołom zachować świeżość. Powinieneś wstrząsać swoją nalewką kilka razy w tygodniu, aby zapewnić równomierne rozłożenie zawartości alkoholu.

Powinieneś również używać szklanego słoja ze szczelnie dopasowaną pokrywką. Możesz również przechowywać swoją nalewkę w butelce ze szkła bursztynowego lub kobaltowego. Jest to prosty sposób, aby upewnić się, że nalewka pozostanie świeża tak długo, jak to możliwe. Jeśli planujesz przechowywać swoją nalewkę przez dłuższy czas, możesz umieścić papier pergaminowy pod pokrywką, aby zapobiec utlenianiu się butelki.

Słoik na nalewkę powinien zawierać rodzaj alkoholu, którego używasz. Jeśli używasz wódki, prawdopodobnie będziesz musiał użyć co najmniej 40% alkoholu. W większości sklepów monopolowych można znaleźć alkohol, który jest 50% alkoholem i 50% wodą. Jednak nigdy nie należy używać alkoholu do wcierania lub alkoholu denaturowanego.

Powinieneś również spróbować znaleźć przepis, który wykorzystuje alkohol wysokoprocentowy. Zapewni to, że Twoja nalewka będzie miała długi termin przydatności do spożycia i będzie dobrze zbalansowana. Nie powinieneś jednak używać wódki w miejsce innych alkoholi. Należy również unikać stosowania alkoholu metylowego, ponieważ zepsuje on smak Twojej nalewki.

Słój z nalewką powinien być umieszczony w chłodnym, ciemnym miejscu i należy nim wstrząsać kilka razy w tygodniu. Powinieneś również trzymać nalewkę szczelnie zamkniętą w ciemnej butelce, aby zapobiec utlenianiu i powstawaniu pleśni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *