Jak zrobić likier brzoskwiniowy

Jak zrobić likier brzoskwiniowy

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z trikiporadniki.pl

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy mistrzem piwowarstwa, możesz z łatwością zrobić domowy likier brzoskwiniowy. Jest kilka kroków, które będziesz musiał wykonać, ale to świetny sposób na wykorzystanie świeżych brzoskwiń i dodanie słodkiego, owocowego smaku do swoich napojów.

Pierwszym krokiem jest umycie brzoskwiń. Następnie pokrój je na połówki. Możesz dodać skórkę do owoców, aby wzmocnić ich smak. Gdy owoce są już pokrojone, umieść je w słoiku z sokiem z cytryny. To sprawi, że smak brzoskwiń zostanie wtopiony w likier.

Następnie umieść brzoskwinie w dużym szklanym pojemniku. Możesz również dodać pestki brzoskwiń dla smaku. Możesz potrząsnąć brzoskwiniami, aby upewnić się, że płyn przeniknął do zapakowanych owoców. Im bardziej dojrzałe owoce, tym szybciej przenikają do smaku. Jeśli brzoskwinie nie są tak dojrzałe, rozwinięcie smaku może zająć więcej czasu.

Aby zrobić likier brzoskwiniowy, najpierw ugotuj prosty syrop, zrobiony przez zmieszanie wody z cukrem. Jeśli wolisz, możesz również użyć neutralnej wódki smakowej. Następnie można przecedzić owoce przez szewc. Po przecedzeniu, umieść brzoskwiniowy napar w słoiku i przechowuj go w chłodnym, ciemnym miejscu przez dwa tygodnie.

Po przechowywaniu naparu przez dwa tygodnie, można przefiltrować likier przez sito o drobnych oczkach lub przez podwójną warstwę ściereczki serowej. Po przefiltrowaniu likieru można go przelać z powrotem do oryginalnego szklanego pojemnika. Możesz również przelać go do ozdobnych butelek w celu przechowywania. Jeśli chcesz podarować swój brzoskwiniowy likier jako prezent, możesz dodać ręcznie napisaną etykietę.

Kiedy będziesz gotowy do podania likieru brzoskwiniowego, możesz przygotować Bellini lub koktajl Collins. Do Collinsa będziesz potrzebować około 3/4 likieru brzoskwiniowego, wody sodowej i soku z cytryny. Jeśli szukasz wysokiego drinka, możesz przygotować koktajl Beefeater. Do Beefeatera będziesz potrzebował około 2 uncji wytrawnego ginu, szczyptę pomarańczowego bittersa i długą skórkę pomarańczową. Będziesz również potrzebował około pół uncji wytrawnego wermutu. Koktajl możesz przyozdobić półksiężycami cytryny.

Likier brzoskwiniowy to świetny napój alkoholowy do podania w letni wieczór. Możesz go użyć zamiast wina musującego lub zmieszać z wódką lub rumem, aby stworzyć pyszny koktajl o smaku brzoskwiniowym. Możesz go również użyć jako glazury do mięsa lub drobiu. Można go również wykorzystać do zrobienia rozmytych pępków.

Domowy likier brzoskwiniowy jest łatwy do wykonania, a do tego pyszny. W końcu brzoskwinie to jedne z najlepszych owoców na świecie. Można się nimi cieszyć na świeżo lub w postaci mrożonej. Są pyszne jako deser i doskonale sprawdzają się w koktajlach. Możesz również zrobić brzoskwiniowy sznaps, który jest podobnym alkoholem. Jest łatwy do wykonania i stanowi doskonałą propozycję na letnie przyjęcie. Gotowy produkt zachowa się przez kilka tygodni, ale jego smak może z czasem wyblaknąć.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *