Jak zrobić napar z Goldenrod

Jak zrobić napar z Goldenrod

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz własną nalewkę ziołową, herbatę, czy też balsam, Goldenrod może być wspaniałym ziołem do wykorzystania. Jego aromatyczne olejki eteryczne są uważane za pomocne w oczyszczaniu słabych infekcji przewlekłego zapalenia oskrzeli. Goldenrod ma również właściwości przeciwzapalne. Zioło zostało użyte zewnętrznie jako płyn do płukania ust w przypadku stanów zapalnych. Może być również stosowany w formie kapsułek do leczenia bólu gardła i drobnych ran skóry.

Do przygotowania tego ziołowego naparu będziesz potrzebować szklanego słoika, drobnego sitka, szpikulca i alkoholu lub gliceryny roślinnej. Napełnij słoik mniej więcej do połowy złotem, a następnie dodaj alkohol. Dopełnij słoik mocno przylegającą pokrywką. Dzięki temu nalewka będzie trzymana z dala od wilgoci i powietrza. Możesz ją przechowywać nawet przez dwa lata.

Nalewkę z nawłoci można zrobić ze świeżych lub suszonych kwiatów. W przypadku tych drugich należy użyć dwóch łyżek suszonego ziela. W ten sposób powstaną 24 kapsułki. Alternatywnie, możesz użyć dwóch łyżeczek suszonego zioła do przygotowania filiżanki herbaty. Będziesz chciał użyć tego w mniejszych dawkach, aby uniknąć niepożądanych reakcji.

Dla bardziej powolnego procesu, możesz pozwolić na cztery do sześciu tygodni na przygotowanie mieszanki. Po tym czasie będziesz miał nalewkę, która jest tak samo skuteczna jak każdy komercyjny produkt. Będzie to szczególnie przydatne w przypadku bólu gardła i sezonowych alergii.

Oprócz właściwości przeciwzapalnych, Goldenrod był używany jako środek leczniczy przy infekcjach dróg moczowych. Może również pomóc w wypłukiwaniu kamieni nerkowych i pęcherza moczowego. Najlepiej unikać stosowania go w przypadku zapalenia nerek lub obrzęków spowodowanych zaburzoną pracą serca lub nerek.

Należy również pamiętać, że Goldenrod należy do rodziny Asteraceae, do której należy również ambrozja. Oba te gatunki mogą być ścierne, więc możesz chcieć rozważyć użycie innego zioła. Ponadto, niektórzy ludzie mogą mieć reakcję alergiczną na nawłoć, więc bądź ostrożny.

Aby szybko i prosto zrobić napar, możesz zdjąć główki kwiatów z rośliny Goldenrod. Jeśli masz dehydrator do ziół, możesz wysuszyć główki kwiatów na ustawieniu ziół. Jeśli nie masz dehydratora, możesz po prostu rozłożyć kwiaty na ekranie, aby wysuszyć je na powietrzu. Kwiaty powinny być przechowywane z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Będziesz również potrzebować szklanego słoika ze szczelną pokrywką. Powinieneś również trzymać słoik w ciemnej szafce, aby zapobiec wyciekaniu wilgoci do mieszanki. Kiedy wszystko jest już gotowe, potrząśnij nim przez sekundę, aby poluzować wszelkie pęcherzyki powietrza. Możesz chcieć wbić szpikulec do mieszanki, aby pozbyć się dodatkowych pęcherzyków powietrza.

Możesz również użyć słoika z miodem, aby zrobić napar. Nie jest to jednak najlepszy sposób na wykorzystanie nawłoci. Miód sprawi, że napar z czasem stanie się bardziej płynny, więc będziesz chciał spożywać go oszczędnie. Możesz również użyć gumki, aby utrzymać kwiaty na miejscu. Kluczem do zastosowania tej metody jest częste mieszanie mieszanki, aby zapobiec przypalaniu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *