Jak zrobić modułową gwiazdę origami

Jak zrobić modułową gwiazdę origami

Korzystanie z dwóch lub więcej kawałków papieru, modułowe origami pozwala na tworzenie różnych ciekawych kształtów i modeli matematycznych. Modułowe origami jest czasami nazywane “Unit Origami” i może być wykonane z różnych materiałów, w tym papieru, kartonu, a nawet skrawków papieru. Najczęstszym modelem origami modułowego jest gwiazda, ale istnieje również wiele innych rodzajów modeli origami modułowego, w tym serca, rośliny i kwiaty. Sztuka origami modułowego nie jest trudna do opanowania, ale wymaga trochę cierpliwości i wytrwałości.

Modułowe origami to dość nowa forma sztuki. Wyewoluowało w XVIII wieku z czworościanu, wynalezionego przez Francisa Dy. Podczas gdy czworościan ma prosty kształt, origami modułowe wykorzystuje wiele podobnych elementów złożonych razem. Główną formą origami modułowego jest origami jednostkowe, w którym wiele identycznych elementów jest łączonych ze sobą w celu stworzenia bardziej złożonego kształtu. W przeciwieństwie do innych rodzajów origami, elementy muszą być złożone razem, aby stworzyć kompletny model.

Modele origami modułowego często wykorzystują modele 3D, więc możesz zbudować wazon 3D lub gwiazdę 3D. Modele modułowe origami są kolorowe i złożone. Wiele modeli origami modułowego wykorzystuje trójkąty, kwadraty, prostokąty i inne podobne kształty. Istnieje wiele doskonałych książek o origami modułowym, w tym książka Modular Origami Kaleidoscope autorstwa Ekateriny Lukashevy. Książka jest dobrze napisana i zawiera wiele diagramów, które poprowadzą Cię przez proces składania.

Najlepsze modele origami modułowego to te, które wykorzystują najciekawsze i najbardziej innowacyjne zagięcia. Jednym z najciekawszych zagięć jest zagięcie górskie. Polega ona na składaniu kwadratu wzdłuż osi pionowej, a nie poziomej, co powoduje powstanie ukośnego zagięcia. Więcej informacji na temat tego zagięcia można znaleźć w Origami Resource Centre.

Inną przydatną techniką składania w origami modułowym jest składanie odwrotne. Ta metoda składania jest szczególnie przydatna w przypadku modelu gwiazdy modułowej. Technika ta tworzy gwiazdę o tym samym kształcie zarówno z przodu jak i z tyłu. Jest to model stosunkowo łatwy do wykonania i wygląda świetnie po złożeniu. Centrum Zasobów Origami ma kilka linków do projektów modułowych.

Jednostka PHiZZ to kolejny przykładowy modułowy model origami. Ta jednostka jest podobna do jednostki przedostatniej, ale ma kilka różnic. Podobnie jak jednostka Penultimate, jednostka PHiZZ jest zawsze połączona w trzy moduły w każdym wierzchołku. Interesujące jest również to, że jednostka PHiZZ może być również połączona w dwa moduły w kilku punktach.

Centrum Zasobów Origami posiada ładną kolekcję projektów modułowych, które można znaleźć w dziale “Modular Origami”. Wiele z tych modułowych modeli wymaga kleju, aby wyglądały najlepiej, ale zazwyczaj można użyć nożyczek, aby je wyciąć bez zniszczenia papieru. Możesz również znaleźć linki do innych stron internetowych poświęconych modułowemu origami, w tym Modular MM Mania. Strona ma kilka świetnych zdjęć i jest zdecydowanie warta odwiedzenia.

Kusudama to kolejny dobry przykład origami modułowego. Jest to model flimsy, ale po złożeniu i ułożeniu wygląda bardzo kolorowo. Wykonany jest z 30 modułów, składających się z 12 kwiatów wiśni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *